Strona główna » Modlitewne spotkanie w Strachocinie

Modlitewne spotkanie w Strachocinie

aa2.jpg

W dniu 4 października 2015 r. parlamentarzyści i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w tradycyjnej, corocznej pielgrzymce do sanktuarium św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w Strachocinie w pow. sanockim. Mszy św. odprawionej na Bobolówce – miejscu urodzenia św. Andrzeja Boboli – przewodniczył ksiądz prałat Józef Niżnik, kustosz sanktuarium.

Przypomniał politykom, kandydatom na posłów i senatorów o roli moralności w polityce i w ich osobistych decyzjach życiowych, o potrzebie miłości do Ojczyzny i do narodu, któremu należy służyć podczas całej kadencji, a nie tylko w czasie wyborów. Przypomniał, że prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wstawiennictwu swojego patrona św. Andrzeja Boboli zawdzięcza w dużym stopniu zwycięstwo w majowych wyborach prezydenckich. Zapowiedział też, że też Święty „nie powiedział jeszcze ostatniego słowa” w odniesieniu do polskiej rzeczywistości – trzeba Go jednak prosić i trzeba Go słuchać. Słowa kaznodziei spotkały się z aplauzem licznie zgromadzonych członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu sanockiego i sąsiednich.

Nabożeństwu towarzyszył dziewczęcy zespół wokalny SOUL z Sanoka, prowadzony przez dr Monikę Brewczak, który wcześniej zaprezentował piękny koncert pieśni patriotycznych. Zespół działa przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego.

W uroczystej Mszy św. uczestniczyli czołowi politycy partii: prezes Jarosław Kaczyński, wiceprezes, a zarazem kandydatka na premiera Beata Szydło, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński, poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba, a także senator Andrzej Matusiewicz i posłowie na Sejm RP z okręgu nr 22 Krosno-Przemyśl: Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz.

Przybyli również podkarpaccy samorządowcy, na czele z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem i wicemarszałek Marią Kurowską, a także przedstawiciele władz lokalnych ze starostą sanockim Romanem Koniecznym, burmistrzem Miasta Sanoka Tadeuszem Póro i panią wójt Gminy Sanok Anną Hałas.

Miejscowe struktury Prawa i Sprawiedliwości reprezentowali działacze Komitetu Powiatowego PiS w Sanoku, na czele z pełnomocnikiem powiatowym Kazimierzem Węgrzynem, a także z kandydatem na posła RP Januszem Cecułą – prywatnie mieszkańcem Strachociny.

Po Mszy św. politycy, parlamentarzyści i działacze samorządowi spotkali się z mieszkańcami Podkarpacia przybyłymi na Bobolówkę. Rozmowom towarzyszyła degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Piękna pogoda, słońce i silny wiatr wiejący w wiekowych dębach, które rosną na wzgórzu, gdzie niegdyś stał dwór Bobolów, jakby symbolicznie oddawały stan ducha uczestników niedzielnych uroczystości: nadzieję na szybkie i dobre zmiany w naszym państwie po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych.

(in. wł.)

Komentarze (0)

Write a comment

  • Required fields are marked with *.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334