Strona główna » Mariusz Błaszczak: Wizyta Miedwiediewa przyniesie korzyści jedynie Rosji

Mariusz Błaszczak: Wizyta Miedwiediewa przyniesie korzyści jedynie Rosji

 „To wizyta kurtuazyjna, która przynosi jedynie efekty stronie rosyjskiej, a nie polskiej - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak (...) Jeżeli polska polityka zagraniczna będzie dalej prowadzona jak dotychczas, to szansy na poprawę relacji nie ma. Ustępstwa do niczego nie prowadzą. Za ustępstwa strony polskiej zapłacimy wszyscy na przykład podwyżką cen gazu od 1 stycznia. (...)

Wciąż w odpowiedzi na skargę w Strasburgu rodzin katyńskich strona rosyjska nie przyznaje się do winy, a śledztwo rosyjskie w tej sprawie zostało umorzone. Uzasadnienie umorzenia wciąż opinii publicznej nie jest znane. Podobna sytuacja jest z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia. Dowody niszczeją, czarne skrzynki wciąż są w Moskwie i będą do czasu zakończenia procesu.

Kolejna sprawa - wzrost opłat za gaz. To będzie konsekwencja niekorzystnej umowy podpisanej przez stronę polską z Gazpromem. Kolejna bardzo niebezpieczna rzecz to położenie rury Gazociągu Północnego (...) Inna niewyjaśniona sprawa to rekordowy deficyt w handlu z Rosją. Ostatnia bardzo groźna sprawa to zapowiedź sprzedaży Lotosu Rosjanom. To jest niebezpieczne dla suwerenności naszego kraju.

Wizyta prezydenta Miedwiediewa żadnej z tych spraw nie wyjaśniła. Pewnie wyjaśnić też nie mogła. Relacje polsko-rosyjskie, zarówno przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, jak i premiera Donalda Tuska są budowane na zasadzie stworzenia dobrej atmosfery, ale z niej nic konkretnego dla nas nie wynika, jest to natomiast bardzo korzystne dla strony rosyjskiej”.

Źródło: PAP


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334