Strona główna » Los Blancos zwycięzcami II edycji Turnieju Dzikich Drużyn z Podkarpacia

Los Blancos zwycięzcami II edycji Turnieju Dzikich Drużyn z Podkarpacia

Los Blancos zwyciężyła w II edycji Turnieju Dzikich Drużyn z Podkarpacia organizowanym przez Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Porębę. Zwycięzcy ze Stalowej Woli zdobyli nagrodę główną turnieju jaką był wyjazd do Brukseli.

W Wielkim Finale rozgrywanym 7 września na Orliku przy ul. Batalionów Chłopskich w Rzeszowie wystartowało 12 drużyn wyłonionych podczas eliminacji w największych miastach województwa. Po zakończeniu fazy grupowej do ćwierćfinału rzeszowskiego finału dostały się cztery najlepsze drużyny, wśród których były Platynowe Łokcie z Sanoka, Tuszyma Tuszymka z Dębicy, Fireman Wrzawy z Tarnobrzega oraz Los Blancos ze Stalowej Woli.

Najpierw ekipa z Sanoka po zaciętym meczu pokonała skromnie zespół Tuszyna Tuszynki 1:0, a następnie po koncercie bramek Los Blancos zwyciężył z tarnobrzeskim zespołem 5:2. Spore emocje były również podczas meczu o trzecie miejsce, w którym zawodnicy z Tarnobrzega musieli uznać wyższość Tuszymy Tuszymki.

Najbardziej zacięta rywalizacja towarzyszyła jednak drużynom z Sanoka i Stalowej Woli, które wystąpiły w finale. Stawka tego meczu, jaką był bilet do Belgii, sprawiła, że obie drużyny świetnie zagrały w obronie i nie pozwalały przeciwnikowi rozwinąć akcji. Lepsi w tym starciu okazali się jednak zawodnicy Los Blancos ze Stalowej Woli, którzy pod koniec meczu zdobyli zwycięską bramkę.

- Jest mi niezmiernie miło, że Turniej Dzikich Drużyn cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku w rozgrywkach wzięło udział ponad 120 drużyn, tym razem mamy aż 152 zespoły z całego województwa. To wielka satysfakcja i radość, że z roku na rok coraz więcej młodych ludzi chce spróbować swoich sił w tego typu rozgrywkach, które nie tylko mają charakter dużej sportowej imprezy, ale również stanowi świetny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu podczas wakacji. – mówił po turnieju Tomasz Poręba.

W całej II edycji Turnieju Dzikich Drużyn z Podkarpacia wystartowało łącznie 152 zespoły w których zagrało ponad 1200 zawodników. Eliminacje były rozgrywane w takich miastach jak: Brzozów, Dębica, Jarosław, Krosno, Mielec, Przemyśl, Przeworsk, Rzeszów, Sanok, Stalowa Wola, Tarnobrzeg.

Źródło: www.tomaszporeba.pl


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334