Strona główna » Konwencja Wyborcza PiS 2014

Konwencja Wyborcza PiS 2014

IMG_6728.JPG

W dniu 30.10.2014r. odbyła się Konwencja Wyborcza PiS. Poprzedził koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul po dyrekcja p. Moniki Brewczak. W konwencji uczestniczyli między innymi posłowie na sejm RP Piotr Babinetz i Bogdan Rzońca. Wprowadzenie do konwencji stanowiło słowo wstępne wygłoszone przez Piotra Babinetza. Poseł PiS podkreślił wyjątkowość obecnych wyborów, gdyż udało się zjednoczyć wiele środowisk pod szyldem naszej partii. Jest to także jedyna w swoim rodzaju szansa na zmianę  władzy zarówno w Urzędzie Miasta jak i w Starostwie.

Konwencja, którą prowadził Wojciech Pruchnicki rozpoczęła się od zaprezentowania sylwetki kandydata na burmistrza Tadeusza Pióro.

Prezentacji dokonał Andrzej Chrobak przewodniczący  Komitetu Miejskiego PiS. Podkreślił on zasługi kandydata dla Sanoka w kwestii pozyskania 6 mln zł na budowę hali sportowej dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku czy sali 700 tys. zł na budowę sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr2 w Sanoku. Kandydat nie zapomniana także o sanockim szpitalu. Jest realna szansa na kolejne 20 mln zł na modernizację bloku operacyjnego w szpitalu powiatowym.

Tadeusz Pióro związał swoje losy z Sanokiem wiele lat temu. Na studiach w biologicznych w Krakowie poznał swoją obecną małżonkę Sanoczankę z pochodzenia. Ma dwójkę dzieci. Oboje ukończyli studia. Syn prawo, a córka Akademię Medyczną. Nasz kandydat otrzymał z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złoty Krzyż Zasługi za skuteczną pracę profilaktyczną, walcząc nie tylko z uzależnieniami dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brozowie, wybrany na radnego sejmiku wojewódzkiego w 2013 roku, od 27 maja 2013 jest członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego,  gdzie odpowiada za ochronę środowiska i zdrowie.

Następnie zostali zaprezentowani kandydaci na wójtów: p. Zofii Kijowskiej kandydatka na wójta Gminy Besko oraz Janusza Cecuły ubiegającego się o fotel wójta Gminy Sanok. 

Kandydatów do Rady Powiatu Sanockiego przedstawił prowadzący konwencję Wojciech Pruchnicki,  a kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego członek Zarządu Powiatowego PiS Kazimierz Węgrzyn.

inf.wł.   


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334