Strona główna » Komu parking?

Komu parking?

W dniu 12.10.2010 r. odbyła się zwyczajna sesja Rady Miasta. Sesja została zdominowana przez temat proponowanej przez burmistrza inwestycji parkingu wielopoziomowego w niecce za halą targową. W ramach projektu miasto może uzyskać dofinansowanie w wysokości 3mln zł do inwestycji opiewającej na ponad 10 mln zł. 
Nie kwestionujemy realnej potrzeby pozyskiwania miejsc parkingowych w centrum miasta. Nie wchodzimy w pojawiające się informacje na temat tego, komu rzeczywiście potrzebny jest parking w tym miejscu, czy gościom hotelu Sanvit, czy pracownikom Urzędu Miasta, czy faktycznie szarym obywatelom.
Głosując przeciw ww. inwestycji polemizujemy natomiast z polityką finansową burmistrza, która polega na zadłużaniu miasta w sytuacji, kiedy można tego uniknąć. 7 milionów zł w sposób oczywisty można by wydać na inną inwestycję, która podniosłaby rangę miasta Sanoka w rankingu miast aspirujących do bycia atrakcyjnymi pod względem turystycznym.

Na etapie planowania tego przedsięwzięcia jakoś nie wzięto pod uwagę Partnerstwa Publiczno- Prywatnego, a tu aż się prosi, żeby budowę parkingu połączyć z przebudową Hali Targowej, tego potworka architektonicznego, który ma się nijak do zabytkowej zabudowy sąsiednich terenów.

Sanokowi trzeba takiej inwestycji, która sprawi, że turyści będą to miejsce chętniej odwiedzać niż tysiące podobnych miasteczek w Polsce czy za granicą. Dlaczego by nie rozpisać konkursu na uatrakcyjnienie miasta? Konkurs taki mógłby być skierowany do zarówno do fachowców tj. planistów czy architektów jak i obywateli miasta Sanoka.

A.Ch.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334