Strona główna » Kaczyński: zyski z łupków na fundusz rozwojowy

Kaczyński: zyski z łupków na fundusz rozwojowy

Zdaniem prezesa PiS, tylko dodatkowy fundusz rozwojowy stworzony na bazie zysków z wydobycia gazu łupkowego, daje gwarancję dobrobytu wszystkim Polakom.

Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie partii powiedział, że PiS ma już zapewnione poparcie swojej frakcji w Parlamencie Europejskim - Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) - dla wydobycia gazu łupkowego w Polsce.

Kaczyński przyłączył się do akcji „Płomień nadziei”, zorganizowanej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Jej celem jest zebranie możliwie największej liczby głosów popierających apel do posłów Parlamentu Europejskiego o niepodejmowanie działań zmierzających do wstrzymania poszukiwań i wydobycia gazu z łupków. Aby wziąć udział w akcji, trzeba wejść na stronę www.plomiennadziei.eu i oddać głos.
- Liczę, że to samo zrobi Donald Tusk (...). Ta nadzieja powinna płonąć, ale trzeba do tego się przyczynić na wszystkie możliwe sposoby - powiedział Kaczyński.

Były premier był pytany, czy PO i PiS nie mogą porozumieć się w tak ważnej sprawie jak wydobycie gazu łupkowego. - Najlepszym porozumieniem będzie to, jak usłyszymy dziś lub jutro od pani Merkel, od przedstawiciela Francji, że EPP popiera wydobywanie łupków w Polsce. To będzie ogromny krok w kierunku przełamania kłopotów, które z tym wydobyciem możemy mieć – podkreślił Jarosław Kaczyński.
Szef PiS ocenił też pomysł przedstawiany przez ministra finansów Jacka Rostowskiego, by zyski z łupków przekazać na specjalny fundusz zabezpieczający emerytury.

- Jeżeli chodzi o fundusze z łupków to uważamy, że najlepiej dla emerytów i wszystkich Polaków będzie wtedy, jeśli stworzymy z tego dodatkowy fundusz rozwojowy. Polska zamożna, szybko się rozwijająca da sobie radę z emeryturami - mówił szef PiS.

http://niezalezna.pl/16967-kaczynski-zyski-z-lupkow-na-fundusz-rozwojowy


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334