Strona główna » Jarosław Kaczyński zaapelował o udział w wyborach samorządowych

Jarosław Kaczyński zaapelował o udział w wyborach samorządowych

O udział w wyborach samorządowych zaapelował we wtorek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Czarnej k. Łańcuta (Podkarpackie). „Mam obowiązek, ale jest to obowiązek, który wykonuję z głębokim przekonaniem, prosić państwa, żeby państwo w tych wyborach uczestniczyli. To jest bardzo ważne dla polskiej demokracji, dla polskiego samorządu” - powiedział Jarosław Kaczyński. Zdaniem lidera PiS, samorządy powinny stać się „mechanizmem przełamywania blokad, nowym motorem polskiego rozwoju”.

„Musimy się szybko rozwijać w tym szerokim tego słowa znaczeniu” - zaznaczył. Jarosław Kaczyński podkreślił, że jednym z zadań gminy musi być „pomoc ludziom niezamożnym w rozpoczęciu prowadzenia własnego biznesu”. Według niego konieczne jest również budowanie powiązań między gminami oraz organizacja klastrów gospodarczych. „W samorządzie potrzebnych jest bardzo dużo inicjatyw, które dadzą mocne pchnięcie do przodu” - mówił b. premier. Kaczyński zachęcał, aby samorządy budowały lokalne rynki i przekonywały mieszkańców do zakupu miejscowych produktów. To - jego zdaniem - może stworzyć mechanizm "parcia do góry, takiego szybkiego marszu, który jest nam potrzebny".

Jarosław Kaczyński zachęcał do poparcia w najbliższych wyborach kandydatów PiS. „My reprezentujemy optymizm, wiarę w Polskę, wiarę, że można więcej” - powiedział. Na początku spotkania zebrani w Ośrodku Kultury w Czarnej uczcili minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na zakończenie Jarosław Kaczyński dostał bukiet biało-czerwonych kwiatów i cała sala odśpiewała mu sto lat. W spotkaniu udział wzięło ok. 300 osób.

Materiał KW Prawo i Sprawiedliwość


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334