Strona główna » Jadwiga Kaczyńska nie żyje

Jadwiga Kaczyńska nie żyje

Z żalem zawiadamiamy o śmierci mamy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jadwiga Kaczyńska z domu Jasiewicz w grudniu skończyła 86 lat.

Jadwiga Kaczyńska zmarła około południa w warszawskim szpitalu przy ulicy Saszerów. Trafia do szpitala przed Świętami Bożego Narodzenia. Lekarze mieli nadzieje, że będzie mogła wyjść do domu na Nowy Rok. Jednak stan jej zdrowia pogorszył się. Do samego końca przy mamie czuwał Jarosław Kaczyński.

W czasie okupacji niemieckiej jako sanitariuszką Szarych Szeregów pełniła służbę na Kielecczyźnie, nosiła wówczas pseudonim „Bratek”. Należała do zastępu „Zioło” w drużynie im. Emilii Plater. Od 1944 r. pracowała na oddziale chirurgii starachowickiego szpitala. W 1946 r. ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach.

Po wojnie, w 1948 r. poślubiła Rajmunda Kaczyńskiego, porucznika Armii Krajowej, uczestnika powstania warszawskiego, którego poznała na jednym z balów karnawałowych na Politechnice Warszawskiej.

W 1949 r. urodziła synów Jarosława i Lecha. Pierwszy z nich został później premierem wolnej Polski, drugi - prezydentem. Po ukończeniu studiów polonistycznych od 1953 r. pracowała w Instytucie Badań Literackich PAN oraz jako nauczycielka języka polskiego.

http://niezalezna.pl/37372-jadwiga-kaczynska-nie-zyje


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334