Strona główna » J. Kaczyński o "okrągłym stole" dla in vitro

J. Kaczyński o "okrągłym stole" dla in vitro

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaproponował "okrągły stół” dotyczący in vitro. PiS chce też, aby Sejm przyjął rezolucję wzywającą ministrów zdrowia i sprawiedliwości oraz Rzecznika Praw Obywatelskich do reakcji na to, co "dzieje się ws. in vitro".

Według J. Kaczyńskiego, wszystko wskazuje na to, że w obecnej kadencji Sejmu nie uda się przyjąć "ostatecznego, właściwego rozwiązania" ws. in vitro.

- Trzeba próbować załatwić to, co można. Nie można przyjmować zasady wszystko albo nic - ocenił dzisiaj lider PiS podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Jak poinformował, klub PiS złożył w Sejmie projekt rezolucji, w której posłowie wzywają m.in. ministra sprawiedliwości, ministra zdrowia i Rzecznika Praw Obywatelskich, aby "w ramach istniejącego systemu prawnego reagowali na to, co dzieje się w sferze związanej z in vitro".

- Z naszych projektów i projektów ministra Gowina można by wyjąć pewne części i przynajmniej niektóre sprawy uregulować. Byłoby to wyjście ułomne, ale z całą pewnością krok w dobrym kierunku - powiedział polityk.

Zdaniem J. Kaczyńskiego, aby ustalić "wspólną sferę", potrzebna jest rozmowa.

- Proponujemy „okrągły stół” ws. in vitro. Nie po to, żeby sobie porozmawiać, tylko ustalić to, co jest w tym momencie do zaakceptowania, a co by poprawiło fatalną, niedobrą i niemożliwą do przyjęcia przez poważną część społeczeństwa sytuację - podkreślił.

PiS pod koniec czerwca złożyło w Sejmie dwa projekty ustaw zakazujące in vitro. Partia argumentuje, że metoda ta jest ryzykowna i stosuje się ją kosztem ludzkich zarodków.

http://niezalezna.pl/30809-j-kaczynski-o-okraglym-stole-dla-vitro


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334