Strona główna » Internauci komentują Sikorskiego.

Internauci komentują Sikorskiego.

  Szef MSZ Radosław Sikorski

 

 

"Dali się wciągnąć w orbitę obsesji prezesa Kaczyńskiego"Mam nadzieję, że wielu z tych, którzy dali się wciągnąć w orbitę obsesji prezesa Kaczyńskiego, dzisiaj trzeźwieje i widzi, że nie tędy droga, mówi Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Według ministra spraw zagranicznych kampania wyborcza będzie głównie rywalizacją PO i PiS - partiami, które mają "nie tyle inne stanowiska polityczne, co inne propozycje cywilizacyjne". - Te partie przyciągają też innego typu charaktery. - Z PO sympatyzują optymiści. Ponuracy popierają PiS - mówi Sikorski.

Zapytany czy koalicja PO z PiS jest możliwa, wiceszef Platformy i szef MSZ stanowczo odpowiada, że dopóki prezesem jest Jarosław Kaczyński - wykluczona.


- To jest inny PiS niż w 2005 r., mówi Sikorski. - Wtedy, gdy wchodziłem do rządu Marcinkiewicza razem ze Zbigniewem Religą, Stefanem Mellerem i Zytą Gilowską, istniało domniemanie, że stworzymy PO-PiS. Sensowni ludzie kandydowali z list PiS czy Platformy czasami ze względów towarzyskich. Jerzy Buzek, o ile wiem, miał propozycje z obydwu partii. Ale obserwowałem ewolucję Jarosława Kaczyńskiego i stwierdzam, że od tamtego czasu mu się pogorszyło.

- W książce "Strefa zdekomunizowana" prorokowałem, że Kaczyński ma zadatki na Helmuta Kohla, czyli prowincjonalnego polityka, który wyrasta na wielkość. Ale jeśli wygra ciemna strona jego duszy, to skończy jak Nixon, zaplątany we własne obsesje i intrygi. W sprawach zagranicznych w cztery miesiące zaprzepaściłby to, co zbudowaliśmy w cztery lata, twierdzi Sikorski.

 

A tak komentuję internauci:


~konserwa1 [10 minut temu]

Panie ministrze !! A wie Pan jak długo jedzie pociąg pospieszny z Pana ulubionej Bydgoszczy do Warszawy?? A wie Pan jakie wagony wystawia PKP Intercity (odmalowane, niekompletne, brudne)? A wie Pan jak wyglądają dworce w Bydgoszczy, Toruniu, Kutnie, Sochaczewie ?? A wie Pan jak długo stoi się w korku przez most w Toruniu?? Skąd Pan niby ma to wiedzieć Pan przecież tylko lata czyś nie?? A wie Pan, że Pana Bydgoszczanie wybierali ciekaw jestem ilu naiwniaków będzie na ten prowincjonalny burdel patrzyło i głosowało na Panisko Sikorskiego??? Jeśli tacy się znajdą to twierdzę, że na ten burdel zasłużyli.

 

~Kasia [12 minut temu]

Odpowiadam takiemu jednemu: Blida strzeliła do siebie, bo wolała śmierć niż sypnąć kolesi za co teraz komisja Kalisza notorycznie jej dziękuje i wkrótce ogłosi ją świętą. Umowę na dostawy gazu z Rosji podpisał Pawlak a ten podlega Tuskowi, sprawa bardzo głośna bo nawet KOMISJA EUROPEJSKA! interweniowała, że kontrakt dla nas niekorzystny! Umowę podpisano w ubiegłym roku. I z tego co pamiętam to rząd chciał ją podpisać na ponad 30 lat! Czemu nie wspominasz, że Gazpromowi i Rosji umorzono milionowe długi za przesył gazu przez nasz teren? I nawet jeśli tego gazu nie będziemy potrzebować tyle to i tak go musimy kupić bo taką umowę zawarł rząd Tuska! Niezależni eksperci mówili, że oferta Chińczyków zawiera RAŻĄCO! niską cenę ale Grabarczyk (też podlega Tuskowi) to zlekceważył i zaraz następnego dnia zażądał podpisania umowy, pytanie: czy za friko?! Na wsi radarów nie ma, chyba, że jest to naprawdę duża i ruchliwa wieś więc nie obrażaj człowieka. Jeżdżę po Polsce i tych radarów jest naprawdę sporo. Ginie prezydent i 95 osób i nikt za to nie odpowiada. BOR podlega Millerowi, wojsko i samoloty Klichowi, organizacja Arabskiemu, wyjazdy zagraniczne Sikorskiemu, wszyscy ci Tuskowi. Tusk nawet nie zawarł umowy z Putinem na piśmie w kwestii badania przyczyn katastrofy! To Cie nie bulwersuje? Jeżeli tragiczna śmierć głowy państwa jest tak potraktowana to co ze zwykłym obywatelem? Z Tobą, ze mną? Co powiesz o przekrętach z murawą na Orlikach, która już jest do wymiany, nieprawidłowościach przy budowach stadionów, kupowaniu głosów przez Platformę?

 

~rocky [przed kwadransem]

Myli się Pan, Panie Sikorski i niepotrzebnie Pan uogólnia. Wcale nie jestem ponurakiem, a mimo to popieram PIS. Co więcej, jestem osobą młodą i wykształconą głosującą na PIS, co również kłóci się z kreowanym przez PO obrazem typowego wyborcy PIS-u. Do grona zwolenników Kaczyńskiego wcale nie należą tylko słuchacze Radia Maryja i obywatele z zaścianków. I jeszcze nadmienię, że w moim środowisku, pracy jest wielu takich jak. Więc "kończ waść, wstydu oszczędź."

 

~kj [pół godziny temu]

Aby wygrać wybory w 2007 roku Tusk zastosował znany skądinąd manewr polityczny  zwany w PRL-u kiełbasą wyborczą. Tusk tę kiełbasę jednak istotnie zmodyfikował, to znaczy nie dał jej wyborcom, lecz obiecał, że będą ją mieli, gdy zagłosują na PO i Tuska. Duża część elektoratu na tę perspektywiczną kiełbasę się załapała, gdyż obok kiełbasy na horyzoncie - Tusk obiecał swoim wyborcom cud gospodarczy, obniżenie podatków, wyższe emerytury i płace budżetówki, laptopy dla dzieci, ulgi dla studentów, 2500 km autostrad, stadiony na Euro 2012 - a nawet likwidację abonamentu telewizyjnego! Wyliczanie tych wszystkich cudów, zajęło Tuskowi aż 3,5 h. Cztery lata rządów Tuska to nieustanna walka z PIS-em, przerywana urlopami zmęczonego walką premiera, lub nieustanna grą w piłkę nożną, gdzie może wykazać się swoją prawdziwą profesją.

 

 

I tak długo jeszcze można cytować.

 

Sikorski mówi: Dali się wciągnąć w orbitę obsesji prezesa Kaczyńskiego, Z PO sympatyzują optymiści. Ponuracy popierają Pis, od tamtego czasu mu się pogorszyło, zaplątany we własne obsesje i intrygi. W sprawach zagranicznych w cztery miesiące zaprzepaściłby to, co zbudowaliśmy w cztery lata.

A internauci w odpowiedzi: Najpierw gospodarka Panie Ministrze!!!

A nie tylko walka z Pis-em.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334