Strona główna » Ile zarabiają i jakie nagrody dostają szefowie spółki budującej Stadion Narodowy?

Ile zarabiają i jakie nagrody dostają szefowie spółki budującej Stadion Narodowy?

Narodowe Centrum Sportu to spółka, która nadzoruje budowę Stadionu Narodowego. Jego prezesi zarabiaja krocie. Do tego dostają nagrody za fuszerkę. Bo tak właśnie wyglądała budowa tego obiektu w 2011 roku.

Narodowe Centrum Sportu to spółka, która nadzoruje budowę Stadionu Narodowego w Warszawie, czyli największego obiektu na Euro 2012 w Polsce. Ludzie, którzy mają pilnować tej inwestycji, zarabiają krocie!!! Jeszcze w 2008 roku średnie miesięczne zasadnicze wynagrodzenie prezesa NCS wynosiło 5,8 tys. zł netto.

W 2011 roku prezes NCS Rafał Kapler (ZOBACZ KIM JEST KAPLER?>>) zarabiał już... 26 tysięcy złotych miesięcznie na rękę! Pensja jego zastępców też jest astronomiczna. Otrzymują oni po 19,5 tys. zł i 17,5 tys. zł. A jakby tego było mało w 2011 roku dostali gigantyczne nagrody! Prezes NCS - 52 tys. złotych netto, a jego zastępcy po 19,5 tys. zł i 17,5 tys. zł.

Tymczasem w 2011 roku oddanie tego obiektu przekładano kilkakrotnie, a fuszerka goniła fuszerkę. Miesiąc przed planowanym otwarciem stadionu, które miało się odbyć 30 czerwca 2011 roku, wykryto wadę schodów prowadzących na trybuny. Okazało się, że pod ciężarem kibiców mogą się one zawalić.

Pod koniec maja 2011 roku okazało się, że deszczówka dostaje się do pomieszczeń pod trybunami. Stropy i ściany nie były szczelne i woda deszczowa dostawała się m.in. do serwerowni, rozdzielni elektrycznych, pomieszczeń biznesowych i loży.

Kolejne problemy na Narodowym to trawa. Media donosiły, że murawa nie będzie rosła z powodu złego naświetlania płyty. Otwarcie stadionu z 30 czerwca przesunięto na 22 lipca 2011 roku. Ta data także okazała się jednak nierealna. 6 września 2011 roku na Stadionie Narodowym miał się odbyć mecz reprezentacji Polski z Niemcami. Ale ze względu na nieukończenie prac przeniesiono go do Gdańska.

Oficjalne oddanie stadionu zaplanowano na koniec listopada. W styczniu 2012 roku wyszła kolejna usterka. Tym razem z dachem obiektu. Okazało się, że nie można go rozsuwać przy temperaturach poniżej zera. 29 stycznia 2012 roku, po wielu problemach z uzyskaniem pozwolenia, odbyło się uroczyste otwarcie Stadionu Narodowego. Wiadomo, że w lutym 2012 nie odbył się na nim Superpuchar Polski?

http://www.mowimyjak.pl/fakty/sport/ile-zarabiaja-i-jakie-nagrody-dostaja-szefowie-spoki-budujacej-stadion-narodowy,29_37515.html


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334