Strona główna » Halicki ostro o Tusku

Halicki ostro o Tusku

Rzecznik prasowy klubu parlamentarnego PO Andrzej Halicki stwierdził, że premier upokarza ludzi.

W wywiadzie "Dwa ognie" dla gazety "Polska The Times", Halicki nie szczędzi mocnych słów pod adresem Donalda Tuska. Uważa, że premier otacza się lizusami i coraz bardziej lubi "salon" polityczny, a nie koordynowanie partą.Rzecznik klubu PO komentuje m.in. sytuację Grzegorza Schetyny po wybuchu afery hazardowej. Jego zdaniem, Schetyna "miał prawo poczuć się zdradzony", bo decyzja w jego sprawie była "po prostu zakomunikowana". "Nie powinno się upokarzać ludzi" - ocenia.

 


Halicki mówi, że Donald Tusk gromadzi wokół siebie "złych ludzi", dla których własna kariera jest najważniejsza. Przyznaje przy tym, że sam jest jedną z osób, które trudno premierowi polubić, bo jest w stanie głośno powiedzieć, że coś mu się nie podoba.

"Tusk polubił salon. Taki jest świat, że nie trzeba ograniczać się do rzeczy wielkich. Te małe też potrafią być wielkie i warto to dostrzegać. Premier ma skłonności do odsuwania na plan dalszy rzeczy, które nie powinny być akceptowane. Nie zastanawia się nad mechanizmami, które wydają mu się mniej istotne, małe. To jest właśnie cecha salonowa" - ocenia Halicki. "Albo się jest liderem, albo tylko piastuje się swoją funkcję. Mam nadzieję, że Tusk jest liderem" - dodaje.

Halicki mówi też, że choć ceni premiera, to jednocześnie nie lubi grać z nim w piłkę, bo "lubi, żeby to była gra, która kończy się w dobrej atmosferze", tymczasem "Donald Tusk zawsze musi strzelać bramki".
(ks/Polska The Times)

Komentarze (0)

Write a comment

  • Required fields are marked with *.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334