Strona główna » Grali w piłkę. Za pieniądze podatników.

Grali w piłkę. Za pieniądze podatników.

 SANOK. W dn. 22-23 września 2012 r. reprezentacja Starostwa Powiatowego w Sanoku wzięła udział w III Mistrzostwach Polski Samorządowców w Piłce Nożnej.

 

Turniej odbył się w Zakopanem.

W skład reprezentacji weszli: Robert Pieszczoch (kapitan), Sebastian Niżnik, Dawid Romerowicz, Damian Popowicz, Bartosz Adamski, Daniel Niemczyk, Grzegorz Zagórda, Marek Sobolewski, Piotr Kot, Paweł Patronik, Dawid Cisek.

Z budżetu powiatu sanockiego na ten cel wydatkowano 5.816,5 zł.

Wydano pieniądze podatników, zatem każdego z nas. Spór nie dotyczy kwoty. Spór dotyczy zasadności wydatków.

Starosta Sebastian Niżnik w żadnym ze swoich sprawozdań na sesji nie udzielił informacji w tej sprawie. A przecież miał taki obowiązek wobec radnych, a przede wszystkim wobec mieszkańców powiatu sanockiego.

Brakuje pieniędzy na sanocki szpital. Brakuje pieniędzy na utrzymanie szkół. Brakuje pieniędzy na normalne funkcjonowanie Muzeum Historycznego w Sanoku. Od dwóch lat pracownicy starostwa nie otrzymali podwyżek wynagrodzeń.

W projekcie budżetu starostwa na rok 2013 proponowana jest wyprzedaż majątku za, w mojej ocenie, bardzo niskie kwoty. Zaproponowane zostały odprawy odszkodowawcze dla zwalnianych nauczycieli w roku 2013.

W projekcie budżetu zarząd  powiatu zaproponował zabezpieczenie wynagrodzenia dla 115 osób, pomimo że w starostwie pracuje ponad 120 osób. Czy będą zwolnienia? Kto straci pracę?

Nie ma pieniędzy na spłatę zaciągniętych kredytów.

Pytań jest wiele. Odpowiedzi sensownych niewiele.

Tadeusz Nabywaniec
Radny Powiatu Sanockiego

 


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334