Strona główna » Forum Młodych PiS zaapelowało w czwartek do premiera Donalda Tuska o zrezygnowanie przez PO z billboardów i spotów w nadchodzącej kampanii wyborczej.

Forum Młodych PiS zaapelowało w czwartek do premiera Donalda Tuska o zrezygnowanie przez PO z billboardów i spotów w nadchodzącej kampanii wyborczej.

Apel młodzieżówki PiS ma związek ze środowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. Kodeksu wyborczego. TK m.in. uznał za niekonstytucyjny, popierany przez PO, zakaz używania w kampanii spotów i billboardów. Tusk komentując to orzeczenie stwierdził: „Szkoda tych pieniędzy, które znowu
wszyscy wyrzucą na billboardy i spoty”.

– Skoro Donald Tusk ma poglądy takie, że szkoda pieniędzy podatników, to niech po prostu jako przewodniczący PO zobowiąże się, że tych billboardów i spotów nie wykupi – mówił przewodniczący Forum Młodych PiS Marcin Mastalerek na konferencji prasowej przed kancelarią premiera.

– Panie premierze Tusk, nikt pana nie zmusza do tego, żeby pan i Platforma Obywatelska wykupywała billboardy i spoty. Jeżeli będzie pan konsekwentny, to nie wykupi pan billboardów i spotów w kampanii – dodał.

Młodzi działacze PiS przygotowali specjalne zobowiązanie do rezygnacji ze spotów i billboardów dla premiera. Złożyli je w biurze podawczym KPRM.

–Jeżeli premier Donald Tusk wczoraj nie kłamał i poważnie traktuje swoje słowa, to dziś podpisze się pod tym zobowiązaniem. Jeżeli (...) nie była to tylko gra, to dzisiaj to podpisze – powiedział Mastalerek.

Przypomniał też, że PiS od „początku i konsekwentnie” podkreślało, że billboardy i spoty są potrzebne w kampanii, by „można było skutecznie dotrzeć do wyborców”.

– Wiadomo, że partia opozycyjna ma trudniejszy dostęp do mediów, trudniejszy dostęp w prezentowaniu swoich poglądów, bo naturalne jest, że rządzący mają więcej możliwości – tłumaczył.

http://www.pis.org.pl/article.php?id=19037


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334