Strona główna » Dramat ateizmu

Dramat ateizmu

W Radiu Zet zaproszona przez Monikę Olejnik znana feministka Kazimiera Szczuka zaprezentowała swoją opinię na temat Papieża Jana Pawła II

„-  Mam wrażenie, że idziemy według polskiej logiki rozmów o papieżu. Cokolwiek się powie, że było nie tak, od razu jest krzyk - oburzyła się Szczuka. - Ja się będę trzymała tego wątku dotyczącego praw kobiet, praw reprodukcyjnych, i to nie tylko aborcji, ale również antykoncepcji, zapłodnienia in vitro, potępianego przez papieża, prezerwatyw chroniących przed HIV i AIDS i całego tego myślenia wyobrażającego zachodnie demokracje praw człowieka jako cywilizację śmierci, to jest jakiś dramat tego pontyfikatu, to jest rodzaj horrendum, które idzie na przekór rozwojowi ludzkości. Po Dlaczego on wierzył, że można powiedzieć, że przerwanie ciąży jest gorsze niż zagłada atomowa? Dlaczego nakłaniał kobiety gwałcone w Bośni do rodzenia? Dlaczego potępiał zakładanie prezerwatyw przez ludzi będących nosicielami śmiertelnego wirusa? Ja tego nie rozumiem.”

Powyższe słowa, a szczególnie ostatnie zdanie  wyrażają cały dramat osoby niewierzącej. Kazimiera Szczuka w swoich słowach podnosi do rangi naczelnej wartości wolność człowieka. W imię tej wolności broni praw nosicieli HIV, osób nie mogących mieć dzieci, kobiet pragnących pozbyć się, jak to nazywa się w terminologii feministycznej, płodu. Tymczasem dla chrześcijanina rzeczą naturalną jest ograniczenie ludzkiego „chcę” poprzez prawa ustanowione przez Boga. Nie ma tu miejsca na kompromis. Bo albo coś jest prawdą albo nie. Jeżeli wierzę to godzę się na uznanie nadrzędności praw dekalogu i ewangelii nawet jeżeli łączy się to z przyjęciem jakiejś formy cierpienia. Jezus Chrystus nie mówił, że wiara jest rzeczą łatwą. Papież nie prosił o eutanazję chociaż ostatnie jego chwile naznaczone były chorobą i bólem. Właśnie dlatego jest on niezwykłym człowiekiem i kapłanem, a jego działanie stanowi  przykład  nie tylko jak żyć, ale także jak godnie umierać. Papież jako głowa Kościoła Katolickiego ma obowiązek nauczać w zgodzie z prawdami wiary czerpiąc słowa z kart Pisma Świętego oraz posiłkując się tradycją ukształtowaną przez wieki istnienia chrześcijaństwa.

A.Ch.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334