Strona główna » Czy PiS może otwierać szampany?

Czy PiS może otwierać szampany?

Ostatni sondaż pokazuje trzypunktową przewagę PiS nad głównym konkurentem do zwycięstwa w przyszłych wyborach czyli PO.

Sondaże są zawodne. Pokazują to realne głosowania obywateli. Czy Polacy przejrzeli na oczy? Czy jest to stała tendencja? Czas pokaże. Może wreszcie zaczęła docierać do świadomości rodaków smutna prawda o rządach platformy. 100 mld € otrzymanych środków z Unii powinno radykalnie zmienić Polskę. Tymczasem w żadnej dziedzinie życia społeczno-gospodarczego nie widać zadowalających zmian.

Przez wiele lat elektorat PO szantażowany perspektywą IV RP przymykał oczy na rozliczne błędy i nieodciągnięcia rządzących. Na ten moment wydaje się, że część ludzi rozczarowanych polityką platformy ma zamiar pozostać w domu zamiast pójść do urn wyborczych.

Po drodze mamy jeszcze wybory do euro parlamentu i samorządów. To będzie prawdziwy probierz preferencji wyborczych Polaków. Tym niemniej do samodzielnych rządów największej opozycyjnej partii jeszcze daleko.

Trzeba zauważyć jeszcze jeden fakt zawsze po podobnie  pozytywnych sondażach dla PiS następowała mobilizacja po stronie przyjaznych sił dla układu rządzącego i pokazywała się jakaś wyrzutka w mediach.  Ostatnio był to trotyl na wraku Tupolewa. Wprawdzie okazało się, że Cezary Gmyz miał rację pisząc o znalezieniu śladów materiałów wybuchowych na elementach konstrukcji samolotu, ale na chwilę tendencje w sondażach udało się odwrócić.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/705061,politycy-o-sondazu-w-ktorym-pis-wyprzedza-po-jedna-jaskolka-wiosny-nie-czyni.html#

http://www.fronda.pl/a/kolejny-sondaz-pokazuje-ze-pis-wygrywa-wybory-a-psl-poza-sejmem,27815.html

A.Ch.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334