Strona główna » Czwarta Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Czwarta Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Już cztery lata minęło od wydarzenia, które nie ma precedensu w historii nie tylko Polski, ale i świata.

96 najważniejszych osób w kraju w jednej chwili rozstało się z życiem. Cztery lata minęły szybko, a żadne z podstawowych pytań związanych z tragednią smoleńska nie znalazało swojej defintywnej odpowiedzi.

Postawowym błędem polskich władz było powierzenie śledztwa rosyjskim organom śledczym, które wywodzą się wprost ze struktur zbrodniczej KGB. Bardzo szybko okazało się, że strona rosyjska zrobi wszystko, aby obwinić polskich pilotów, generała Błasika lub nawet prezydenta Lecha Kaczyńskiego za rozwój wypadków w trakcie lotu do Smoleńska.

Brak rzetelności w śledztwie, poniżanie rodzin ofiar, brak szacunku dla ciał zmarłych, niszczenie wraku świadczą o głębokich śladach jakie pozostawił system komunistyczny w duszach współczesnych Rosjan.

Stąd też uprawnionym się staje myślenie o niektórych przedstawicelach władz rosyjskim jako o cynicznych i wyrachowanych graczach, którzy nie cofną się przed niczym, aby osiągąć swój cel. Ostatnie wypadki na Ukrainie wydają się potwierdzać takie przekonanie. 

W naszym mieście, jak co roku, spotykamy się na Mszy Świętej, aby dać poległym to, co najcenniejsze - naszą modlitwę. W tym roku obchody rocznicy smoleńskiej zbiegły się w czasie z zakończeniem rekolekcji wielokopostnych. Homilię podsumowującą rekolekcje wygłosił ks Jacek Michno.

W uroczystości zorganizowanej przez Komitet Powiatowy PiS wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Marianem Kuraszem, burmistrzem Zagórza Ernestem Nowakiem, oraz marszałkiem województwa podkarpackiego Tadeuszem Pióro. Obchody zaszczyciły także delegacje sanockich szkół. Na szczególne podkreślenie zasługuje obecność pocztów sztandarowych żołnierzy AK oraz niektórych placówek oświatowych z terenu miasta Sanoka.

W imieniu senatora Andrzeja Matusiewicza oraz posła Piotra Babinetza kwiaty złożyła p. Agnieszka Szczepańska, pracownik biura poselsko-senatorskiego PiS. 

Wiązankę kwiatów złożyła także delegacja Komiteu Powiatowego PiS w składzie: Tadeusz Nabywaniec, Kazimierz Węgrzyn oraz Andrzej Budzicki.

A.Ch.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334