Strona główna » -Contra- Mundum zagrał w Krośnie

-Contra- Mundum zagrał w Krośnie

ba1.jpg

Dzisiaj po południu na krośnieńskim Rynku odbył się koncert zespołu Contra Mundum. Była to piękna podróż po kartach polskiej historii.

Zespół zagrał głównie utwory z nowego albumu „W wierszu i boju. 1914-1949”, nie zabrakło również piosenek z albumu „Cześć i chwała bohaterom”. Słowa, muzyka pełne patriotycznej głębi niosły się w dal i zapadały w umysłach i sercach zgromadzonej publiczności. Były tam dzieci, młodzież, osoby w sile wieku i ci starsi.

Dużo radości mieli w sobie wszyscy, a szczególnie młodzi uczestnicy Światowych Dni Młodzieży z krajów często tak bardzo odległych od nas. Tej radości od nich powinniśmy się uczyć.

Podczas kultowej „Obławy” ciarki przechodziły po plecach na wspomnienie tamtych lat, duży aplauz wywołały m.in. słowa „Bij bolszewika”, a „Epilog – przed snem” ukoił duszę każdego.

Muzycy rozdawali wraz z autografami najnowszą płytę zespołu, często pozując z obdarowanymi do zdjęć. Wśród nich byli także sanoczanie.

Dzisiejszy koncert pokazał, że muzyka rockowa może nieść ogromne przesłanie i może uczyć miłości do Ojczyzny, szacunku do bohaterów narodowych i pamięci o tym, iż ich krew nie została przelana na darmo.

Koncert odbył się w ramach Światowych Dni Młodzieży.

(in. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334