Strona główna » Co z tym Autosanem?

Co z tym Autosanem?

Początek był chwalebny. Mówiło się o wpuszczeniu nowej myśli technologicznej. O kapitale, którego firma potrzebuje, żeby poradzić sobie na rynku kapitalistycznym, którym rządzi wolna konkurencja. Nieliczni malkontenci mówiący o związkach nowego właściciela z konkurencyjną firmą niemiecką byli wyśmiewani. Przecież nie kupuje się fabryki, żeby na niej stracić, a tym byłoby dążenie do kontrolowanego bankructwa.

Minęło kilka lat i  zakład stopniowo zmniejszając produkcję redukował załogę. W międzyczasie niektóre „zbędne” biurowce zostały sprzedane. Hale produkcyjne opustoszały lub znalazły nowych właścicieli. Co bardziej przedsiębiorczy pracownicy znaleźli nowe posady. Garstka tych którzy wytrwali nadal ma nadzieję na kontynuację produkcji. Ostatni sygnał ostrzegawczy w postaci kilkutygodniowego opóźnienia z wypłatą przeszedł właściwie bez echa.

Tygodnik Sanocki w pełnym optymizmu artykule obwieszcza o woli Sobiesława Z. podtrzymania istnienia zakładu. Mówi się o pozyskaniu nowego inwestora. Następny uzdrowiciel?

I tylko pozostaje otwartym pytanie jak to się dzieje, że budowany od podstaw Solaris doskonale sobie radzi na rynku krajowym i zagranicznym, a mający 180 letnią tradycję Autosan powoli dogorywa.

A.Ch.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334