Strona główna » Co z miliardami z Unii?

Co z miliardami z Unii?

Jednym z głównych haseł kampanii PO w 2011 roku były słowa premiera o 300 mld zł jakie ta partia ma pozyskać dla Polski. Potem przyszedł czas zimnej refleksji co znalazło swój wyraz w słowach komisarza Lewandowskiego, który mówił w kontekście 300 mld o tym, że zmuszano go do grania w jakichś "durnych reklamach". Teraz kiedy przychodzi czas weryfikacji słów premiera nagle okazuje się, że do pozyskania funduszy dla Polski potrzebna jest opozycja. Jarosław Kaczyński w słowach skierowanych do premiera Camerona swoje już zrobił.

"zwracam się o to, by premier Wielkiej Brytanii w żadnym wypadku nie czynił niczego, co by miało prowadzić do obniżenia tej sumy, która nam się należy"

"Kaczyński w liście do Camerona przypomina o "żelaznej kurtynie", która podzieliła Europę i która spowodowała zacofanie gospodarcze krajów Europy Środkowej, w tym Polski. Szef PiS podkreśla, że oczekuje "solidarnego wsparcia" wysiłków Polski, która próbuje nadrobić stracony czas."

"- To jest suma, o której mówi Komisja Europejska, ale jeśli chodzi o budżet na siedem lat, to jest tylko część. Jeśli podliczyć to, co powinniśmy otrzymać na rolnictwo i rybołówstwo (...) chodzi łącznie o 500 mld złotych. Jest o co walczyć i dobry polski rząd potrafiłby taką sumę wywalczyć - uważa Kaczyński."

A teraz kolej na premiera Donlada Tuska, aby podobne listy wystosował do innych przywódców unijnych w do głównego rozdającego Angeli Merkel.

A.Ch.

Źródło: http://wgospodarce.pl/artykuly/979-jaroslaw-kaczynski-wystosowal-list-do-david-camerona-ws-unijnego-budzetu


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334