Strona główna » Apel do podświadomości

Apel do podświadomości

Czy słyszał ktoś wypowiedź w mediach na temat polskiego wymiaru sprawiedliwości, która nie zawierałaby dookreśleń "niezawisły" i "niezależna" przed "sąd" i "prokuratura"? Bo ja nie mogę się wstrzelić zwłaszcza, jeśli wypowiedź pada z ust dziennikarza zaprzyjaźnionych lub odpolitycznionych mediów lub polityka z sami-wiecie-którego ugrupowania.

Dziś usłyszałam z ust jakiegoś człowieka, który się przebrał w polski mundur, że odwołany prokurator "uchybił godności urzędu prokuratorskiego".

A co to takiego jest w ogóle? O której godności i których urzędników prokuratury mowa? Czy o tych, co sami mają postawione zarzuty? Czy może tych, którzy zajmowali się sprawą K. Olewnika? Czy chodzi tym razem o prokuratorów, którzy nie doszukali się znamion przestępstwa w sprawie afery hazardowej?

Wiem! Mowa jest pewnie o tych urzędnikach, którzy do tej chwili nie sformułowali zarzutów Ryszardowi C., który zamordował Marka Rosiaka! Za mało mają, k...a, dowodów! Tacy się niezależni i tacy godni!

Tusk, apelując do opozycji o niekrytykowanie rządu podczas prezydencji mówił, aby nie psuć dobrego wizerunku Polski.

Jakiego wizerunku?

Czy tego, którego sponiewierany symbol leży na betonie w kawałkach w Smoleńsku? Czy może chodzi o ten wizerunek pijanego generała i prezydenta-samobójcy, którzy wespół w zespół doprowadzili do katastrofy?

Czy może Tusk ma na myśli bieda-busa, w którym zginęło 18 osób zarobić na życie, bo nikt nie miał pojęcia, że w tym rejonie jest tak duże bezrobocie i trzeba tym pracownikom sezonowym zapewnić chociaż transport, skoro i tak z resztą problemów muszą radzić sobie sami?

O którym dokładnie wizerunku mówi Tusk?

Czy może ma na myśli nieustępliwość Polski w walce o takie ułożenie rury na dnie Bałtyku, aby nie była przeszkodą dla statków? Czy może o kontrakt gazowy z Rosją chodzi, gdzie komisarze unijni musieli bronić naszych interesów?

Jaki wizerunek, Tusku, opozycja mogłaby ci popsuć???

Pamiętam jak swego czasu PZPN oburzył się na protesty kibiców i na obraźliwe hasła kierowane pod adresem tej przestępczej organizacji. G. Lato zapluwał się, że takie akcje niszczą dobre imię związku. Jeden z kibiców powiedział wtedy, że nie da się popsuć czegoś, czego nie ma!

Tak samo jest i dziś: w mojej ocenie nie istnieje żadna godność urzędu prokuratorskiego, więc nikt nie mógł jej uchybić. To samo z dobrym wizerunkiem Polski. Dziwię się, że Tusk odleciał tak daleko (już jest pewnie myślami wśród tych ełropejskich elyt), że tego nie wie.

A frazy w stylu "niezawisły sąd", "niezależna prokuratura", "godność urzędu prokuratorskiego", "dobry wizerunek Polski" są powtarzane jak apel do podświadomości, po świadomość, niestety, rejestruje całkiem coś innego.

http://niepoprawni.pl/blog/1790/apel-do-podswiadomosci

 


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334