Strona główna » Andrzej Matusiewicz kandydatem PiS do Senatu w okręgu wyborczym nr 58

Andrzej Matusiewicz kandydatem PiS do Senatu w okręgu wyborczym nr 58

O mandat senatora z nowego okręgu wyborczego nr 58 (m. in. Sanok) ubiegać się będzie Andrzej Matusiewicz.

Andrzej Matusiewicz to przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego poprzedniej kadencji. Obecnie radny tego Sejmiku. Adwokat, lat 58, żonaty. W latach 1980-tych członek Solidarnościowego Stowarzyszenia Adwokatów i Aplikantów Adwokackich, korespondent Komitetu Helsińskiego w Polsce, doradca prawny podziemnych struktur Solidarności, obrońca w procesach politycznych. Jeden z założycieli Komitetu Obywatelskiego „Solidarność" Województwa Przemyskiego.

W pierwszych demokratycznych wyborach samorządowych w 1990 r. wybrany radnym Rady Miasta Przemyśla i przewodniczącym tej Rady. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego w latach 1998-2002. Członek założyciel Stowarzyszenia Pamięci Orląt Przemyskich, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich w Przemyślu, Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej.

Andrzej Matusiewicz od lat cieszy się ogromnym poparciem wyborców. W każdych wyborach otrzymywał imponującą liczbę głosów i zdobywał mandat, o który zabiegał.

W tegorocznych, jesiennych wyborach kandyduje w okręgu nr 58, w skład którego wchodzą powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto Przemyśl.

 


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334