Strona główna » 94. rocznica odzyskania niepodległości. Uroczystości w Zagórzu

94. rocznica odzyskania niepodległości. Uroczystości w Zagórzu

ZAGÓRZ. Dzisiaj tj. 10 listopada 2012 r. w Zagórzu odbyły się uroczystości w 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Święto rozpoczęła Msza św. koncelebrowana w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Starym Zagórzu, w Sanktuarium Matki Nowego Życia.

Homilię wygłosił ks. Eugeniusz Dryniak. Mówił m.in. o tym, że Polska to serce. Serce pełne miłości i nadziei, i przy sercu nie należy manipulować. Podkreślał, iż każdy z nas jest odpowiedzialny za Ojczyznę. Zaapelował do władz samorządowych każdego szczebla, aby służyć drugiemu człowiekowi, bo to jest nasz obowiązek. Wzywał, byśmy wszyscy byli mocni. Mocni w wierze.

Po Mszy św. na murach świątyni została odsłonięta tablica upamiętniająca 600-lecie istnienia Zagórza.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się w marszu pod Krzyż Powstańców na Starym Cmentarzu w Starym Zagórzu. Został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „Rota”. W niebo popłynęły także dźwięki „Marszu Pierwszej Brygady”.

Kwiaty w hołdzie pamięci dla tych, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny złożyli  przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. W imieniu Piotra Babinetza, posła na Sejm RP, oraz Andrzeja Matusiewicza, senatora RP, uczyniła to Agnieszka Szczepańska. W milczeniu i zadumie honory oddał Tadeusz Pióro, radny sejmiku województwa podkarpackiego. W imieniu Zarządu Komitetu Powiatowego PiS powiatu sanockiego pod krzyżem swe głowy pochylili: Tadeusz Nabywaniec, Jan Mogilany i Andrzej Chrobak.

(inf. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334