Strona główna » 75. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

75. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

W 75. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, w intencji ofiar Golgoty Wschodu w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku została odprawiona uroczysta Msza św., która zgromadziła liczne osoby z różnych sanockich środowisk, połączone jednym: miłością do Polski i pełną niepokoju troską o jej przyszłość.

Liturgii przewodniczył ks. dziekan dr Andrzej Skiba, który też wygłosił kazanie, przytaczając fragmenty wspomnień jednego ze świadków napaści Sowietów na II Rzeczpospolitą, barbarzyńskich mordów i wywózek oraz gehenny na nieludzkiej ziemi. Kaznodzieja podkreślił też, że jesteśmy wdzięczni Bogu za dar odzyskanej wolności i niepodległości, ale nie są nam one dane raz na zawsze, dlatego też należy modlić się o pokój i dla pokoju działać. Zacytował słowa papieża Franciszka, że „również dziś, po drugiej klęsce kolejnej wojny światowej, być może da się mówić o trzeciej wojnie prowadzonej »w kawałkach«, z przestępstwami, mordami, zniszczeniami”, za którą kryją się różne interesy i plany geopolityczne, żądza pieniędzy i władzy.

Po Mszy św. uczestnicy procesyjnie przeszli pod Krzyż Katyński, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Zarząd Powiatowy i Miejski Prawa i Sprawiedliwości reprezentowali Andrzej Chrobak i Kazimierz Węgrzyn.

Organizatorem uroczystości był Związek Sybiraków; uczestniczyły w niej także liczne poczty sztandarowe i delegacje, m.in. Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koła Terenowego w Sanoku, Hufca Ziemi Sanockiej ZHP, Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Sanoku.

W 75. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, w intencji ofiar Golgoty Wschodu w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku została odprawiona uroczysta Msza św., która zgromadziła liczne osoby z różnych sanockich środowisk, połączone jednym: miłością do Polski i pełną niepokoju troską o jej przyszłość. Liturgii przewodniczył ks. dziekan dr Andrzej Skiba, który też wygłosił kazanie, przytaczając fragmenty wspomnień jednego ze świadków napaści Sowietów na II Rzeczpospolitą, barbarzyńskich mordów i wywózek oraz gehenny na nieludzkiej ziemi. Kaznodzieja podkreślił też, że jesteśmy wdzięczni Bogu za dar odzyskanej wolności i niepodległości, ale nie są nam one dane raz na zawsze, dlatego też należy modlić się o pokój i dla pokoju działać. Zacytował słowa papieża Franciszka, że „również dziś, po drugiej klęsce kolejnej wojny światowej, być może da się mówić o trzeciej wojnie prowadzonej »w kawałkach«, z przestępstwami, mordami, zniszczeniami”, za którą kryją się różne interesy i plany geopolityczne, żądza pieniędzy i władzy.

Po Mszy św. uczestnicy procesyjnie przeszli pod Krzyż Katyński, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Zarząd Powiatowy i Miejski Prawa i Sprawiedliwości reprezentowali Andrzej Chrobak i Kazimierz Węgrzyn.

Organizatorem uroczystości był Związek Sybiraków; uczestniczyły w niej także liczne poczty sztandarowe i delegacje, m.in. Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koła Terenowego w Sanoku, Hufca Ziemi Sanockiej ZHP, szkół podstawowych nr 1 i 2 w Sanoku.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334