Strona główna » 74. rocznica tragicznych wydarzeń w Bykowcach

74. rocznica tragicznych wydarzeń w Bykowcach

BYKOWCE k. SANOKA.  10 września 2013 r. przedstawiciele sanockiego Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę tragicznych wydarzeń w Bykowcach, które miały miejsce podczas napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę we wrześniu 1939 r.

Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem żołnierzy armii „Karpaty” poległych w Bykowcach: ppor. Mariana Zaremby oraz pięciu jego podkomendnych z plutonu karabinów maszynowych batalionu marszowego 6. Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora, wchodzącego w skład 3. Brygady Górskiej: szer. Ludwika Lisiaka, szer. Ignacego Matuszczaka, szer. Leona Piłata, szer. Leona Urbaniaka i szer. NN.

W imieniu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości: senatora RP Andrzeja Matusiewicza i posła na Sejm RP Piotra Babinetza uczyniła to przedstawicielka biura PiS w Sanoku Agnieszka Szczepańska, zaś w imieniu Komitetu Powiatowego PiS w Sanoku wiązankę kwiatów złożył jego przewodniczący Tadeusz Nabywaniec.

Następnie uczestnicy, prowadzeni przez orkiestrę wojskową, przeszli na cmentarz wiejski w Bykowcach, gdzie pochowani są wspomniani polegli żołnierze. Tam ks. Robert Wyczawski, proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanoku – Olchowcach poprowadził modlitwę, zaś po apelu poległych poddział reprezentacyjny 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa oddał salwę honorową.

(In. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334