Strona główna » 3. rocznica śmierci ks. prałata Adama Sudoła

3. rocznica śmierci ks. prałata Adama Sudoła

1aa.jpg

SANOK. Dzisiaj mija trzy lata od śmierci ks. prałata Adama Sudoła, kapłana niezłomnego, który ukochał Boga i Ojczyznę ponad wszystko. Msza św. koncelebrowana została odprawiona pod przewodnictwem ks. proboszcza dr. Andrzeja Skiby, który wygłosił homilię w całości poświęconą zmarłemu.

Ksiądz proboszcz powiedział m.in., że ks. prałat Adam Sudoł był obdarzony wieloma zdolnościami, talentami, które rozwijał przez całe życie. „Dziś mogę powiedzieć, że był to kapłan, który żył życiem Kościoła, który był wielkim formatorem sumień, któremu zależało, aby wierni trwali przy Bogu i przy Kościele” – kontynuował kaznodzieja.

Kazanie zostało oparte o wpisy z Księgi Ogłoszeń parafialnych z lat 1967-68. Te dwa lata pokazały, jak wielkim kapłanem był śp. ks. Adam Sudoł, a przecież przywołano tylko 24 miesiące jego posługi kapłańskiej w czasie tak trudnym, bo komunistycznym. Ogłoszenia parafialne to ogromne źródło wiedzy na temat życia parafii i samego ks. prałata Adama Sudoła.

Ks. proboszcz Andrzej Skiba kazanie zakończył słowami: „Dziękujemy dobremu Bogu, że mogliśmy się spotkać i raz jeszcze posłuchać Jego ogłoszeń. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie. Odpoczywaj od trudów swoich”.

Podczas eucharystii obecny był Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, Andrzej Szall, reprezentujący NSZZ „Solidarność”, Kazimierz Węgrzyn, pełnomocnik PiS-u na powiat sanocki i radny powiatu sanockiego, Wanda Kot, radna miasta Sanoka.

Hołd zmarłemu oddały poczty sztandarowe: TG „Sokół” w Sanoku, KH ZHP „Ziemi Sanockiej” oraz II LO w Sanoku.

(in. wł.)

Komentarze (0)

Write a comment

  • Required fields are marked with *.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334