Strona główna » 125 lat TG „Sokół” w Sanoku. Pierwszy dzień uroczystości

125 lat TG „Sokół” w Sanoku. Pierwszy dzień uroczystości

SANOK. 6 czerwca br. w Sanoku obchodzono 125-lecie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku. Uroczystości rozpoczęły się przejściem w szyku paradnym w asyście drużyny „Sokoła” z Rymanowa i sanockich „Strzelców” pod pomnik gen. Tadeusza Kościuszki, patrona sokolich gniazd.

Tam zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. W imieniu Piotra Babinetza, posła na Sejm RP, uczyniła to Agnieszka Szczepańska, dyrektor biura PiS`u w Sanoku.

Na dziedzińcu zamku w Sanoku nastąpiło otwarcie wystawy obrazującej 125 lat historii TG „Sokół” w Sanoku.

Druga część spotkania odbyła się w Sali Gobelinowej. Złożyły się na nią: wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz sesja popularno-naukowa. Słowo do zgromadzonych w sali wygłosili: Damian Małecki („Droga do wolnej Polski – historia Sokolstwa Polskiego”), Marcin Smoter („Próby reaktywacji Towarzystwa w okresie 1946 – 1949”), Bronisław Kielar („TG „Sokół” w Sanoku w okresie 1949 – 2014”). Prezentacji „Śpiewnika Sokolego” dokonał Andrzej Smolik, dyrektor PSM I i II stopnia w Sanoku.

W imieniu Tomasza Poręby, posła do PE, list gratulacyjny odczytał i przekazał na ręce Bronisława Kielara, prezesa Zarządu TG „Sokół” w Sanoku, Łukasz Kwolek, asystent posła.

Spotkanie zakończył koncert uczniów PSM w Sanoku. Ewelina Wronowska, Michał Matuszewski i Rafał Pałacki w pełni pokazali swój kunszt, swoje mistrzostwo. Brawa nie milkły bardzo długo.

(in. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334