Strona główna » 10 stycznia. Uroczystości ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

10 stycznia. Uroczystości ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

10 stycznia o godz. 19 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie Msza św. w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku. Uroczystości organizuje warszawski klub „Gazety Polskiej”. Po Mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Podobne uroczystości odbędą się 10 stycznia w wielu innych miastach Polski.

Piła
Spotkanie ze Zbigniewem Girzyńskim, posłem na Sejm RP. Spotkanie połączone z mszą św. koncelebrowaną przez ojców duchownych parafii św. Rodziny, o godz. 18, sala św. Jana Bosko.

Kraków
O godz. 16.30 w Archikatedrze Wawelskiej zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. Pary Prezydenckiej oraz pozostałych ofiar smoleńskiej tragedii narodowej. Możliwość nawiedzenia sarkofagu Prezydenta i jego Małżonki tylko przed mszą świętą (w okresie jesienno-zimowym zwiedzanie krypt wawelskich kończy się o godz. 17). Po mszy św. uroczystość patriotyczna pod Krzyżem Narodowej Pamięci (Krzyżem Katyńskim).

Bydgoszcz
O godz. 18, msza św. w intencji ojczyzny i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, kościół oo. Jezuitów, pl. Kościeleckich 2, następnie przemarsz na Stary Rynek, gdzie odbędzie się wiec. Na zakończenie w kościele oo. Jezuitów (salka w piwnicy) wspólne śpiewanie kolęd oraz panel dyskusyjny „Brońmy tego, co polskie”.

Gdynia
O godz. 17.00 przed domem Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 55 zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze i odmówione modlitwy. O godz. 18.00 w kościele pw. św. Bernarda przy ul. Antoniego Abrahama 41 zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Opole
O godz. 18, przy pomniku Żołnierzy Wyklętych na pl. Wolności uroczystości ku czci poległych w tragedii smoleńskiej. Błonie O godz. 18, msza św. w intencji ojczyzny i tragicznie poległych, kościół Narodzenia Pańskiego; po mszy przemarsz na Rynek Miasta, ułożenie pod kamieniem krzyża z kwiatów i zniczy.

Gdańsk
O godz. 15:45 spotkanie przy grobie śp. Anny Walentynowicz. O godz. 17 zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze i odmówiona modlitwa za śp. Parę Prezydencką przed jej domem w Sopocie. O godz. 18 msza św. w kościele św. Bernarda w Sopocie.

Elbląg
O godz. 18 msza św. w intencji ofiar w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola, oraz uroczystości na cmentarzu pod Krzyżem Katyńskim, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca ofiary 10 kwietnia. Pyskowice O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. za ofiary katastrofy smoleńskiej w kościele pw. Nawrócenia Świętego Pawła Tarnów O godz. 18 msza św. w kościele oo. Bernardynów. Po mszy przemarsz pod pomnik Ofiar Stalinizmu, gdzie zostaną zapalone znicze.

Piotrków Trybunalski
O godz. 19 uroczystą msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, w kościele oo. Bernardynów. Po mszy złożenie kwiatów i zapalenie białych i czerwonych zniczy pod pomnikiem Katyńskim.

Łódź
O godz. 18 w kościele pw. Świętego Ducha na pl. Wolności odprawiona zostanie Msza św. w intencji Prezydenta RP, jego Małżonki i wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Tarnobrzeg O godz. 18 msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele pw. Miłosierdzierdzia Bożego na osiedlu Dzików.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334