Strona główna » Aktualności » VIII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. "Oskarżeni o wierność"

VIII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. "Oskarżeni o wierność"

ST3vNT8Rt.jpg

Już po raz ósmy w Sali konferencyjnej PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku odbył się Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność”.

W tym roku uczestnicy odpowiadali  na pytania związane z życiem i działalnością niepodległościową następujących osób: Janiny Wasiłojć-Smoleńskiej, ks. Władysława Gurgacza SJ i Jana Tabortowskiego. Nie zabrakło, jak co roku, pytań dotyczących Armii Krajowej.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów udział w konkursie zgłosiło 12 szkół:  z Zagórza, Sanoka, Zarszyna, Czaszyna, Brzozowa, Nowotańca, Starej Wsi, Przysietnicy i Rymanowa. Szkoły średnie reprezentowały placówki z Leska i Sanoka. Było ich osiem.

Patronat nad konkursem objęli: Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP, Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, pani Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty, starosta sanocki Stanisław Chęć, burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski oraz Adam Drozd, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbędzie się 28 lutego br. o godz. 10.30 w Sanockim Domu Kultury, zobaczymy także program artystyczny w wykonaniu młodzieży SP nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku.

Nagrody w konkursie ufundowali: Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP, Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, Urząd Miasta Sanoka, Starostwo Powiatowe w Sanoku, a także prywatnie starosta sanocki Stanisław Chęć, wicestarosta sanocki Janusz Cecuła, Stanisław Lewicki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sanoku, Adam Drozd, radny Sejmiku Województwa podkarpackiego, Jan Wydrzyński, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Sanoku, oraz Tadeusz Nabywaniec.

Konkurs przeprowadziła komisja w składzie: Agnieszka Szczepańska, Zdzisław Gładysz i Tadeusz Nabywaniec.

(inf. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334