Strona główna » Aktualności » VII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność”

VII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność”

wk1UZFVg9.jpg

To już siedem lat mija od czasu, kiedy w Sanoku po raz pierwszy odbył się Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność”.

W tym roku uczestnicy odpowiedzą na pytania związane z życiem i działalnością niepodległościową następujących osób: Zofii Łuszczkiewicz (s. Izabeli), Adama Lazarowicza, Józefa Kurasia. Nie zabraknie, jak co roku, pytań dotyczących Armii Krajowej.

Konkurs odbędzie się 14 lutego br., a uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród 26 lutego br. o godz. 10.00 w Sanockim Domu Kultury.

W kategorii gimnazjów udział w konkursie zgłosiło 10 szkół:  z Zagórza, Wisłoka Wielkiego, Humnisk, Sanoka, Leska, Nowotańca, Zarszyna, Przysietnicy i Starej Wsi. Szkoły średnie reprezentują placówki z Leska i Sanoka. Jest ich siedem.

Patronat objęli: Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP, Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, Roman Konieczny, starosta sanocki, Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Podczas uroczystości zobaczymy spektakl pt. „Chwała i Cześć Bohaterom” w wykonaniu młodzieży ZS nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku.

Nagrody ufundowali: Piotr Babinetz i Piotr Uruski, posłowie na Sejm RP, Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, Roman Konieczny, starosta sanocki, Stanisław Chęć, wiceburmistrz Sanoka, radni powiatu sanockiego Kazimierz Węgrzyn i Janusz Cecuła, Jan Wydrzyński, radny miasta Sanoka, Stanisław Lewicki oraz Tadeusz Nabywaniec.

Organizatorem konkursu jest Klub „Gazety Polskiej” w Sanoku w osobach: Tadeusz Nabywaniec, Kazimierz Węgrzyn oraz Zdzisław Gładysz.

(inf. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334