Strona główna » Aktualności » Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Uroczystości w Zagórzu

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Uroczystości w Zagórzu

hDYfBj9nx.jpg
99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, jak każda, budzi wspomnienia, refleksje, przemyślenia na przyszłość.

Uroczystości w Zagórzu rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagórzu. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Józef Kasiak, który także wygłosił homilię pełną bardzo ważnych słów, w tym m.in. przytoczył słowa poety, że Polska będzie sprawiedliwa i Boża.

W marszu paradnym wszyscy uczestnicy przeszli na pobliski cmentarz. Pod Krzyżem Pamięci zgromadzeni odmówili modlitwę za tych, którzy nie szczędzili zdrowia, siły i swojego życia, by Polska była wolna, niepodległa. Słowa hymnu narodowego niosły się w przestworza i umacniały, budziły zew wolności. Przemówienie wygłosił przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu.

Wieńce i wiązanki kwiatów złożyły władze miasta, samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszeń, partii politycznych, szkół różnego szczebla.

W imieniu Komitetu Powiatowego „Prawa i Sprawiedliwości” w Sanoku kwiaty złożył i oddał cześć poległym i pomordowanym Tadeusz Nabywaniec.

(inf. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334