Strona główna » Aktualności » Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński z wizytą w Sanoku

Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński z wizytą w Sanoku

wHam6HpCB.jpg

26 maja Sanok odwiedził Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Spotkanie było bardzo ciekawe.

Pan marszałek w swoim wystąpieniu powiedział o najważniejszych zadaniach rządu na najbliższe miesiące. Jest to tzw. „Piątka Morawieckiego”.

Po pierwsze, wyprawka dla uczniów; każdy uczeń do 18. roku życia otrzyma 300 zł; dotyczy to 4,6 miliona uczniów.

Po drugie, CIT zostanie obniżony z 15 do 9 procent; to kolejna obniżka podczas rządów PiS-u; ulga dotyczy ok. 400 tys. firm.

Po trzecie, Program Dostępność+; w Polsce jest 4,3 mln osób niepełnosprawnych; na dodatkową pomoc rząd przeznaczy 23,2 mld zł.

Po czwarte, Program „Mała firma-Mały ZUS”; obecnie mała firma płaci 1230 zł, po zmianach będzie to 660 zł; roczny6 koszt dla budżetu to ok. 500 mln zł; korzyści dla firm to ok. 1,5 mld zł.

Po piąte, na fundusz budowy dróg lokalnych zostało zaplanowanych ok. 5 mld zł; dziesiątki tysięcy kilometrów dróg we wsiach, małych miasteczkach, gminach i powiatach zostaną wyremontowane.

O najważniejszych inwestycjach na Podkarpaciu powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. W nabliższych latach pieniądze są potrzebne na remont dróg, budowę nowych dróg i remont bądź budowę mostów, remont traktów kolejowych, w tym w powiecie sanockim.

Nie zabrakło zdecydowanego głosu Tadeusza Pióry, burmistrza Sanoka. Powiedział, jako gospodarz miasta, o wielu ważnych sprawach. Najważniejsze to: budowa mieszkań, budowa nowych dróg i remont istniejących, rozwój fabryki autobusów "Autosan".

Gospodarzem wydarzenia był Komitet Powiatowy „Prawo i Sprawiedliwość” w Sanoku. Spotkanie prowadził Kazimierz Węgrzyn, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sanockiego, przewodniczący Komitetu Terenowego „Prawo i Sprawiedliwość” w Sanoku.

Na sali nie zabrakło m.in. Piotra Babinetza, posła na Sejm RP, Piotra Uruskiego, posła na Sejm RP, Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Romana Koniecznego, starosty sanockiego, Tadeusza Pióry, burmistrza Sanoka,  Stanisława Chęcia, wiceburmistrza Sanoka, Edwarda Olejki, wiceburmistrza Sanoka, starostów z powiatów leskiego i bieszczadzkiego, burmistrza i wójtów z ościennych gmin z Zagórza, Soliny, Zarszyna, gminy wiejskiej Sanok, radnych powiatu sanockiego, Sanoka, gminy Bukowsko, Brzozowa, działaczy i sympatyków „Prawa i Sprawiedliwości”.

To było bardzo udane spotkanie.

(inf.wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334